poniedziałek, 17 czerwca 2013

SZÓSTKA NAJFAJNIEJSZYCH EKOLOGICZNYCH PLACÓW ZABAW DLA DZIECI

dawno mnie tutaj nie było, proszę o wybaczenie, ale sezon w pełni, projekt za projektem, nadzory, realizacje itp
nadrabiamy.....
dla mnie jako rodzica temat bardzo istotny, ciekawy plac zabaw to podstawa.  przeszperując sieć znalazłam interesujący ranking 6-u najbardziej cool i EKO placów zabaw na świecie.
źródłem i autorem rankingu jest  tekstu inhabitat.com
'Przechwytujące wodę deszczową place zabaw w Nowym Jorku'. 
NYC ma problem ścieków.  W ramach zielonego rozwiązania tego problemu, Wydział Ochrony Środowiska nawiązał współpracę z Trust for Public Land  aby stworzyć niepowtarzalne rozwiązania spływu wody wewnątrz 10-u nowych placów zabaw na terenie miasta. Zamiast pokrycia asfaltem, publiczne place zabaw są teraz wyposażone w "najnowsze z narzędzia do przechwytywania wody deszczowej w tym beczki, wyniesione ogrody, porowatą, przepuszczalną nawierzchnię chodników  i podziemne warstwy magazynujące ", wg Molly Cotter dla Inhabitat. 
Kilburn Grange Adventure Play Park w Londynie
Plac zabaw zbudowany przez Erect Architecture oferuje szereg zewnętrznych 'pokoi', wież i struktur wspinaczkowych. Usytuowany pośród szczątków Wiktoriańskiego Arboretum, i jak wiele parków tematycznych ma dużo z odkrywania i zabawy pośród drzew. Jest wyposażony w drzwi z recyklingu, dużo nieprzetworzonych fragmentów drewna i naturalnie rozmieszczone głazy. Znajduje się tutaj również ogród warzywny i sad z drzewami owocowymi oraz" góry "o stromych skarpachwg Susan DeFreitas dla EarthTechling.


Upcycled Wind Turbine Playground, Holandia
Zastanawialiście co staje się z turbiną wiatrową gdy osiągnie koniec cyklu życia? W Holandii, kraju długo znanym ze swoich zdolnośc ido wykorzystywania wiatru, jedna twórcza firma zdecydowała, że łopatki i wieże starych wiatraków zasłużyły na lepszy los niż smutne dokończenie żywota na składowisku odpadów. Plac zabaw Wikado, zaprojektowany przez rotterdamską firmę architektoniczną -  Superuse Studios, wykorzystało pięć odrzuconych łopat aby stworzyć plac zabaw pełen labiryntów, tuneli, wież i zjeżdżalni.

Global Inheritance jest organizacją non-profit, która rozwija kreatywne kampanie aby edukować jednostki o problemach, które dotykają nas globalnie.  Jedną z ich specjalności jest Energy Playground - zestaw futurystycznych urządzeń zabawowych, które tworzą darmową, czystą energię dla sal lekcyjnych, festiwali muzycznych i innych imprez. Możemy ich spotkać na festiwalach takich jak Coachella, Faire, Voodoo, Experience Music i wiele innych.
zdjęcia: http://www.globalinheritance.org
Skinners Shipping Container Playground w Melbourne
na niesamowity pomysł wpadli architekci z Melbourne - Phooey Architects wykorzystując niepotrzebne kontenery transportowe w celu stworzenia placu zabaw. Wiele elementów konstrukcyjnych w Skinners Playground są to po prostu odpady z kontenerów, które zostały ponownie ustawione. Balustrady schodowe, nawisy dające cień i balkony są wszystko części po porzuconych pojemnikach. 
zdjęcia: http://www.shippingcontainerliving.com/

Nishi Rokugo Park, co znacza Park Opon jest zlokalizowany w pobliżu zakładów Kawasaki w Japonii. Znajdują się tutaj dinozaury, potwory, mosty, zjeżdżalnie i huśtawki - wszystkie wykonane z tysięcy opon. Plus, jest wiele luźnych opon, że dzieci i rodzice mogą korzystać do woli w dowolny sposób.
zdjęcia: http://www.japanfamilyguide.com/Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Follow by Email