niedziela, 10 lutego 2013

OGRÓD Z ŁAŃCUCHAMI

Autorką tego Londyńskiego projektu jest Katrina Keiffer-Wells z firmy Earth Designs. Ogród posiada 2 główne elementy, a projekt podzielił ogród na 3 strefy. W ogrodzie znajduje się strefa jadalna, pomiędzy kurtynami z łańcuchów. Strefa relaksacyjna z tyłu ogrodu blisko elementu wodnego. W pobliżu wejścia do ogrodu natomiast znajduje się strefa 'składowa'  z szopką ogrodową.
Wszystkie trzy strefy zostały zostały przerobione w bardzo prosty i niedrogi sposób.

Pergola jest zbudowana z  zielonego  dębu, a jej prosta konstrukcja zyskuje na atrakcyjności dzięki zasłonom z łańcuchów. Zasłony miękko dzielą przestrzeń i dodają ogrodowi oryginalności. Do tego projektu użyto zasłon zakupionych w Chain Screens , nie udało mi się znaleźć odpowiednika  firmy w Polsce.
Istniejąca szopa ogrodowa przy wejściu,  została również w prosty sposób przerobiona - na jej dach w całości nałożono trawę syntetyczną, której jestem wielka fanką.
Najważniejsza strukturą w ogrodzie jest jednak element wodny. Jego prosta konstrukcja jest zbudowana również z zielonego dębu oraz fontanny z podajnikiem wody. Powyżej elementu zastosowano metalowa tapetę przystosowana do montowania na zewnątrz zakupioną u Susan Bradley  oraz jako 'wisienka na torcie' lampę w kształcie głowy łosia z Nortern Lighting.


Cały artykuł o ogrodzie można przeczytać w internetowym magazynie Leaf

żródłem do napisania postu oraz zdjęć: http://www.apartmenttherapy.com/the-chain-garden-get-the-look-leaf-magazine-169291

2 komentarze:

  1. Fajna "fontanna". Takie przerysowanie, żart w ogrodzie. Fotel jakby przykominkowy też gra z tą fontanną-kominkiem.

    OdpowiedzUsuń

Follow by Email